Kancelaria Adwokacka. Adwokat Andrzej Rogoyski.
 
 

Sprawy cywilne

Uwagi ogólne

Kancelaria udziela kompleksowej pomocy w zakresie doradztwa dla osób fizycznych i prawnych w sprawach o charakterze cywilnym, w szczególności w zakresie prawa cywilnego i postępowania w sprawach cywilnych.

Prowadzimy bezpośrednie doradztwo poprzez udział w spotkaniach z klientami, przygotowujemy projekty pism i umów, bierzemy udział w negocjacjach, występujemy jako pełnomocnicy przed sądami wszystkich instancji oraz przed Sądem Najwyższym, Trybunałem Konstytucyjnym oraz wobec Rzecznika Praw Obywatelskich, a także przed organami administracji rządowej i samorządowej, reprezentujemy klientów także w postępowaniach prowadzonych poza Polską, przed zagranicznymi organami sądowymi i administracyjnymi.

Sprawy dotyczące umów zobowiązaniowych, bezpodstawnego wzbogacenia i czynów niedozwolonych (deliktów)

Kancelaria zajmuje się prowadzeniem spraw dotyczących umów o charakterze zobowiązaniowym. Poza tym kancelaria oferuje pomoc w sprawach związanych z czynami niedozwolonymi, tzw. deliktami. Skutkiem tych zawinionych czynów (np. różnego rodzaju wypadków, błędów w sztuce lekarskiej i urzędniczej) jest odpowiedzialność majątkowa. W ramach swojej praktyki kancelaria prowadzi, wynikające z czynów niedozwolonych, sprawy odszkodowawcze, zwłaszcza w zakresie wypadków komunikacyjnych, błędów w sztuce lekarskiej, wypadków sportowych, zagadnień naruszenia dóbr osobistych. Przedmiotem pomocy kancelarii są także sprawy dotyczące bezpodstawnego wzbogacenia.

Sprawy spadkowe

Oferujemy pomoc przy postępowaniach: o stwierdzenie nabycia spadku, o dział spadku, zachowek, zabezpieczenie spadku i spis inwentarza, wyjawienie przedmiotów spadkowych. Udzielamy konsultacji w zakresie przygotowania i dyspozycji testamentów.

Sprawy z zakresu prawa własności i posiadania

Oferujemy pomoc przy sprawach dotyczących prawa własności, w szczególności przy sprawach o nabycie i utracie własności, o zasiedzenie, o ustalenie sposobu zarządzania i zniesienia współwłasności, sprawach z zakresu ustawy o własności lokali, sprawach reprywatyzacyjnych ze szczególnym uwzględnieniem spraw dotyczących tzw. dekretu warszawskiego.

Kancelaria Adwokacka
adw. Andrzej Rogoyski

Aleje Jerozolimskie 31 lok. 10 (II piętro)
00-508 Warszawa

e-mail: kancelaria@rogoyski.com.pl
tel. +48 22 839 37 39
fax. +48 22 628 77 29
mob. +48 501 027 150

 
Zapytaj prawnika
Suma liczb 2 i 2
Aktualności
Nowa ustawa
W dniu 1 października 2008 roku wchodzi w życie ustawa z dnia 7 września 2007 roku o pomocy osobom uprawnionym ...
»
 
adwokat   .: prawnik   .: porady prawne   .: odszkodowania   .: reprywatyzacja   .: rozwody   .: kancelaria adwokacka   .: kancelaria prawna   .: Warszawa
© 2008 Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt strony : GET IN WEB     Linki 1